Twilight Family

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Other things may change us, but we start and end as a family.

Player Twilight Family

Afiliati Twilight Family



Robert Pattinson Romania

Jurnal 2s7i890Jurnal Cod

Top postatori

Corinutza (1686)
Jurnal I_vote_lcapJurnal I_voting_barJurnal I_vote_rcap 
Athenodore. (1244)
Jurnal I_vote_lcapJurnal I_voting_barJurnal I_vote_rcap 
Flory (875)
Jurnal I_vote_lcapJurnal I_voting_barJurnal I_vote_rcap 
jane4life (796)
Jurnal I_vote_lcapJurnal I_voting_barJurnal I_vote_rcap 
Sweet.Jelly (766)
Jurnal I_vote_lcapJurnal I_voting_barJurnal I_vote_rcap 
lil.nightmare. (691)
Jurnal I_vote_lcapJurnal I_voting_barJurnal I_vote_rcap 
chiquita (582)
Jurnal I_vote_lcapJurnal I_voting_barJurnal I_vote_rcap 
scumpik (541)
Jurnal I_vote_lcapJurnal I_voting_barJurnal I_vote_rcap 
Leah* (531)
Jurnal I_vote_lcapJurnal I_voting_barJurnal I_vote_rcap 
Rox (522)
Jurnal I_vote_lcapJurnal I_voting_barJurnal I_vote_rcap 

Ultimele subiecte

» Petrecere Zori de zi, duminica, 27 noiembrie
Jurnal EmptyJoi Noi 24, 2011 9:00 pm Scris de EdituraRAO

» Actori Twilight
Jurnal EmptyJoi Ian 20, 2011 11:44 pm Scris de Vizitator

» Fazan
Jurnal EmptySam Sept 25, 2010 10:21 am Scris de bluesky89

» Sa numaram...pana unde se poate :D
Jurnal EmptySam Sept 25, 2010 10:18 am Scris de bluesky89

» Favourite Movies
Jurnal EmptyVin Sept 10, 2010 4:47 am Scris de bluesky89

» Cartea preferata
Jurnal EmptyVin Sept 10, 2010 4:42 am Scris de bluesky89

» Hobby-urile noastre
Jurnal EmptyVin Sept 10, 2010 4:39 am Scris de bluesky89

» Funny Videos
Jurnal EmptyVin Sept 10, 2010 4:36 am Scris de bluesky89

» Bancuri / Perle
Jurnal EmptyVin Sept 10, 2010 4:33 am Scris de bluesky89


3 participanți

    Jurnal

    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Jurnal Empty Jurnal

    Mesaj Scris de Vizitato Vin Iun 26, 2009 10:39 pm

    Draga jurnal ,

    [ Acum nu stiu din a cui perspectiva o sa scriu , daca a mea sau a lui Renesmee , dar scriu a mea pentru inceput ]


    Este o zi de vara , 26 Iunie 2009 . Sunt la fel de trista ca acum 3 zile . Bunicul meu a parasit locul si pe noi pe 23 Iunie [ fix la o luna de la data zilei de nastere a tatalui meu ] . Am fost foarte suparata , acum ma simt mai bine . Nu prea am ce sa scriu pentru ca nu cred ca v-ar intreresa ca am fost la priveghi si la inmormantare . Mi-am luat la revedere de la tataie pe care l-am iubit foarte mult. Am plans dupa el si inca mai sper cand o sa ma mai duc la bunica , ca va iesi si eu il voi lua in brate ca de obicei . In rest , nimic special. Afara este cald , iar eu stau si ma gandesc , caci am un proiect de facut , ce imi mai trebuie pentru el . Sper ca nu v-am plictisit prea mult .


    Cu drag , Mia/ Alice Cullen


    Ultima editare efectuata de catre Alice Cullen in Dum Iun 28, 2009 6:41 pm, editata de 1 ori
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Jurnal Empty Re: Jurnal

    Mesaj Scris de Vizitato Dum Iun 28, 2009 6:40 pm

    Poate ca nu era nevoie pana la urma sa incep un jurnal . Cel al lui Jasper e mai bun. Smile Adica merita sa ii citesti povestile . Ale mele nu sunt asa placute .

    Abordarea mea asupra iubirii e cam la fel . Niciodata nu ai sa afli iadul decat daca stai mult timp cu o persoana si iti dai seama ca nu te merita . Mi s-a intamplat in trecut , dar nu mai conteaza . Am cel mai bun prieten de pe pamant , iubit si probabil viitor sot ( Asta depinzand de el ) . Suntem de 1 an si aproape 8 luni impreuna . El m-a scos din intuneric , e ca si cum as fi avut ochelari si n-as mai fi vazut partea buna a lucrurilor Smile) [ adica gen Stevie Wonder ] .Mi-a demonstrat ca pot avea si altfel de viata decat cea in care traiam [ intuneric! ] . Urasc cuvantul acesta de cand mi-au murit bunicii . Ma gandesc mai intai la intuneric , apoi la lumina . Dar cu siguranta greutatile cele mai mari le-am depasit singura , nu am vrut sa depind de nimeni , nu am vrut sa incurc pe nimeni in problemele mele . Am vrut sa sufar . Suferind incerci sa treci mai departe , nu degeaba se zice [ Ceea ce nu te omoara te face mai puternic . ] Am invatat , ca nu trebuie sa iti pese de nimeni . Poate de cei mai buni prieteni , care poate ca nici ei nu-ti sunt pana la urma prieteni .

    Asadar , dragostea unii o gasesc repede altii greu . Uneori stai si te gandesti , moare atata lume , moare valoarea , raman in final , cei care se chinuie pentru pacatele pe care le-au facut , dar ajung in Iad. Caci un om , daca a dat in cap altui om , nu-i mai spui OM. Urasc cand lumea buna moare . Persoanele noastre dragi mor , din ce cauza ? Din cauza bolilor si aici ajung la doctori . Dar nu vreau sa intru in acest domeniu , vorbeam de iubire .

    Aveti grija pe cine intalniti , pentru ca la inceput totul e ca in vis . Mereu ti se pare ca in vis din cauza ca esti indragostit . Aveti grija la persoana pe care o iubiti. Iubiti-va pe voi mai intai , asa cum sunteti , si nu dati ascultare tuturor lucrurilor despre care se spun despre voi . Nu merita ! Daca ar fi sa ascultam , am fi ajuns de mult in pamant . Dar viata e mai presus decat niste cuvinte , iubirea e mai presus de sentimente . Caci iubirea, da e un sentiment , dar nu ai cum sa il descrii . Asa ca aveti grija de voi , mai intai !
    Jasper_TheWarrior
    Jasper_TheWarrior
    Admin
    Admin


    Numarul mesajelor : 284
    Data de inscriere : 26/06/2009
    Varsta : 36
    Localizare : Mai aproape decat crezi... te-am luat!!!

    Jurnal Empty Re: Jurnal

    Mesaj Scris de Jasper_TheWarrior Dum Iun 28, 2009 10:20 pm

    Un jurnal, e un jurnal! Nu e unu mai bun ca celalalt! De ce? Pt ca un jurnal exprima sentimentele celui care il scrie! Si ce daca nu il scri cu anumite cuvinte, si nu-l impopotionezi? Tot jurnal ramane si face parte din tine... trebuie apreciat ca orice suflet... pt ca da, eu jurnalul il consider o parte din sufletul celui care il scrie! >Very Happy<
    jane4life
    jane4life
    Vampire
    Vampire


    Numarul mesajelor : 796
    Data de inscriere : 29/06/2009
    Varsta : 105
    Localizare : in my own personal hell...

    Jurnal Empty Re: Jurnal

    Mesaj Scris de jane4life Lun Iun 29, 2009 3:43 am

    chiar va admir pe cei kre isi asterne viata in fata noastra...brave girl:*
    sorry pt bunicul tau..si da stiu cum e sa pierzi pe cineva drag...
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Jurnal Empty Re: Jurnal

    Mesaj Scris de Vizitato Lun Iun 29, 2009 5:46 pm

    Nu este nimic Razz
    Smile Va multumesc mult Razz
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Jurnal Empty Re: Jurnal

    Mesaj Scris de Vizitato Lun Iun 29, 2009 5:54 pm

    Draga jurnal , [ si nu numai ]


    Pot spune ca astazi ma simt mai bine . Am incercat sa ma gandesc la ce e mai frumos . Am mai auzit ca au murit 2 persoane . In ultimul timp parca expre vad sau aud persoane care mor. Vreau sa imi spuna toata lumea ce crede ca este dupa moarte ? Ne asteapta sau nu o viata mai buna ? De ce moare toata lumea , ma refer la persoanele care nici nu apuca sa faca vreun pacat ? De ce trebuie sa sufere persoanele care nu au comis ceva ? Sunt multe intrebari . Uneori , mi-e frica de moarte , alteori nu .
    Pana la urma nu despre moarte ar trebui sa vorbim . Imi pare rau ca va stric tuturor ziua . Am avut si zile minunate in viata mea , dar de cele mai multe ori , au fost rele . Cea mai frumoasa zi , printre altele ar putea fi cea in care am facut 18 ani caci , fiind nu neaparat fana , dar apreciindu`i pe cei de la SIMPLU , Piticu` m-a sunat si mi-a spus La Multi Ani , nu e cine stie ce , pentru mine era . Urasc inmormantarile ! As prefera sa merg la nunti de 1000 de ori , desi nici nuntile nu prea imi plac. Am 2 verisoare foarte scumpe , una de 14 ani , cealalta de 11. Amandoua sunt premiante si ma inteleg bine cu ele . Am o familie , poate chiar cea mai buna din lume . Si ii multumesc lui Dumnezeu ca ne putem permite multe lucruri . Nu suntem bogati , dar nici saraci . Ne permitem si atat . De multe ori nu mi-am permis lucruri care chiar mi le-as fi dorit . Dar am avut prieteni , care " cica " erau prieteni . M-a durut . Stiindu-i de 7 - 8 ani si doar o masina te poate schimba . Cand ai masina e altfel . Multi se orienteaza spre prieteni care si ei au masina . Eu n-am . N-am vrut sa dau de carnet . Nu ma pasioneaza mersul cu masina . Ma pasioneaza viteza , masinile , dar nu sa si conduc . Asta e . Am avut de pierdut , nu-mi pasa. Viata merge inainte ....
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Jurnal Empty Re: Jurnal

    Mesaj Scris de Vizitato Mar Iun 30, 2009 5:40 pm

    Draga jurnal ,

    Imi plac zilele de ploaie ... Adica doar cand sta sa ploua . Sunt genul melancolica . Nu am sa ma inteleg niciodata . Am o intrebare : Voi v-ati inteles vreodata pe deplin ? Ati fost constienti ca puteti sa faceti mai multe sau mai putine lucruri care nu credeati ca o sa le faceti ? . Viata e mister . Nu ai sa afli prea multe despre viata aici , ci acolo Sus . Imi place sa merg la padure . Am facut chestii tampite la viata mea , de exemplu sa escaldez o stanca de inaltimea aproape a unui bloc , la 13 ani fara coarda elastica . A fost nebunie curata . . dar mi-a placut . Padurea aduce un mister . Ai impresia mereu ca se poate intampla ceva , ca ascunde personaje mitologice si nu numai . Padurea e singurul spatiu , de fapt nu chiar singurul in care poti sa fi tu cine vrei , sa te dezlantui .
    Padurea e cam ca viata noastra. Fiecare copac e a unui om , fiecare copac cazut risipeste viata unui om . Am avut dragoste fata de paduri . Cand eram mica ma duceam sa caut pesteri . Imi placea viata de hicking . Si acum imi place . Chiar daca obosesc , si credeti-ma nu e bine la 20 de ani sa obosesti asa ca mine , am reusit sa urc unde nu credeam ca voi ajunge nicaieri , vroiam sa ma transpun in pasare , sa vad cum se vede de sus totul .
    Padurea e un mister..
    Leah*
    Leah*
    Moderator
    Moderator


    Numarul mesajelor : 531
    Data de inscriere : 26/06/2009
    Varsta : 33
    Localizare : pe luna

    Jurnal Empty Re: Jurnal

    Mesaj Scris de Leah* Mar Iun 30, 2009 11:20 pm

    imi place cum ai pus problema. Viata e un mister intradevar , iar nou nu ne vom cunoaste niciodata pe deplin ... mereu vom surprinde atat pe cei din jur cat si pe noi insine....
    tot ce ne inconjoara are povestea lui.... chiar si o piatra de rau are ..... mai ales padurea ... ea cuprinde cele mai mari mistere ale lumii .... Wink
    imi place cum gandesti Razz
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Jurnal Empty Re: Jurnal

    Mesaj Scris de Vizitato Mier Iul 01, 2009 4:25 am

    Multumesc frumos Razz
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Jurnal Empty Re: Jurnal

    Mesaj Scris de Vizitato Mier Iul 01, 2009 4:30 am

    Draga jurnal ,

    Azi am invatat un nou cuvant : " Razbunare " , ba nu mai adauga inca unul " Tradare " . La prima vedere pare banal , nu ? Stiu .. la fel de banal vi se pare ca si la mine . Ei bine , acum un sfert de ora , pe cand eram afara mi-am auzit " Prietenii " [ Tine-ti prietenii aproape si dusmanii si mai aproape ] spunand : " Eu stiu ce e maine " si ceilalti aproband [ Maine sunt 2 zile de nastere a 2 gemene care mi-au fost intr-un timp prietene . Nu mai sunt evident . ] La cat de nesimtita sunt le-am spus pe fata : Nu trebuia sa va fac cunostinta cu nimeni . Nu stiu cat le-a durut . Dar pe mine ma doare mai tare .


    De mica am aflat ce e cuvantul tradare . Culmea culmilor , chiar daca am fost intr-un anturaj rau , am stiut mai tarziu ce vreau de la viata. " Tradare ". Da , ati auzit bine , mi-am dorit la randul meu sa tradez si eu persoanele care m-au tradat . [ Te tratez cu aceeasi moneda ]. Am facut sa sufere mai multe persoane decat am vrut . Imi pare rau . Mereu , dar repet MEREU mi-am spus defectele . Nu mereu am zis cand am gresit , acum zic ! Acum pot ! Si stiti ceva, nu trebuie sa va doara cand tradati . Veti afla cu stupoare ca " tradarea " are mai multe sensuri si se poate practica in mai multe feluri Smile)

    Dupa , am invatat ca mai bine las sa decida cel de Sus , ce e mai bine . Pana acum mi s-a facut dreptate in cazurile speciale in care imi doream foarte tare sa se intample ceva caci la ambele cazuri a fost destul de urat. Luati aminte , nu va razbunati , tradati , dar o sa vedeti ca cei ce v-au facut rau , o sa li se intample si lor ceva rau cand nu se asteapta mai mult . In cazul meu , o singura persoana am vrut sa moara , si s-a intamplat . Nu mi-e jena sa zic ca sunt fericita la acel fapt . Pentru ca insasi persoana stie cat a gresit .
    Smile
    Leah*
    Leah*
    Moderator
    Moderator


    Numarul mesajelor : 531
    Data de inscriere : 26/06/2009
    Varsta : 33
    Localizare : pe luna

    Jurnal Empty Re: Jurnal

    Mesaj Scris de Leah* Vin Iul 03, 2009 8:20 pm

    wow!!!
    ultimul rand a fost sub centura si mau trecut fiori
    asta stiu si eu ca cei care te ranesc si bla bla vor suferii mai tarziu .... si mie mi sa intamplat ... dar pana a murii cineva care vreau nu s-a intamplat inca .... Razz
    dar nu doresc moartea nimanui .... oricum .... macar acum nu mai trebuie sa te razbuni ... razbunarea nu e buna ..... Wink
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Jurnal Empty Re: Jurnal

    Mesaj Scris de Vizitato Sam Iul 04, 2009 12:39 pm

    Nu trebuie sa vrei moartea cuiva , dar cand iti face rau , nu mai poti spera la nimic altceva Smile
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Jurnal Empty Re: Jurnal

    Mesaj Scris de Vizitato Sam Iul 04, 2009 3:49 pm

    Draga jurnal


    Astazi am invatat cine e aproape de mine si cine nu . Stiu ca nu ar fi trebuit sa folosesc cuvantul " invatat ", dar pana la urma asa se si intampla , inveti cu cine stai . Nu vezi , pentru ca nu ai cum sa vezi , la cate persoane ai langa tine .
    Au fost prea putine zile cand am fost mandra de mine si imi pare rau ca nu am putut mai mult . Timpul nu e pierdut oricum . Ma voi stradui sa fac ceva pana voi muri si sper sa reusesc. Stiu ca in viata regula e sa te gandesti la tine mai intai , ei bine eu mereu m-am gandit la prieteni , familie, rude si mai apoi la mine . Se pare ca de fiecare data cand " ma sacrific " prin cuvinte , mi se da mai mult de Sus . Si ii multumesc Domnului !
    Am avut parte de bune , rele , mai multe rele , si mai multe rele , dar m-am obisnuit . Ce pot sa zic , viata merge inainte . Cu norocul inainte sper sa si ajung anul acesta la munte . Asta imi doresc . Si oricat m-as uita la un lucru , pot oricand sa zic ceva despre el Smile
    Leah*
    Leah*
    Moderator
    Moderator


    Numarul mesajelor : 531
    Data de inscriere : 26/06/2009
    Varsta : 33
    Localizare : pe luna

    Jurnal Empty Re: Jurnal

    Mesaj Scris de Leah* Sam Iul 04, 2009 11:31 pm

    asa e ai dreptate Wink
    si eu mi-as dori sa fiu la munte acum:P
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Jurnal Empty Re: Jurnal

    Mesaj Scris de Vizitato Mar Aug 11, 2009 11:49 pm

    Poate ca ...


    Daca stau bine si ma gandesc , zilele se duc repede . Asa si , intreaba unii . Eu le zic ca ar trebui sa fim mai civilizati , mai cu simt de raspundere . In ziua de azi putini gasesti asa . Imi pare rau de ce o sa ajunga lumea si ma bucur ca nu o sa mai fiu aici , ca sa vad . Incetul cu incetul , totul se duce de rapa , nimanui nu ii pasa . Putini sunt cei care ingrijesc planeta . Spatiile verzi vor pieri la un moment dat, daca nu se face ceva . Iar cei care vor , si inainteaza ideea , se spune NU . De ce ?
    Nu exista bani . Decat sa dai banii pe prostii ... vorba aia mai bine faci ceva . Urasc saracia , prostia si nepasarea . Peste tot vezi la fel .. voi ce parere aveti ?

    Continut sponsorizat


    Jurnal Empty Re: Jurnal

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Sam Apr 27, 2024 12:13 am