Twilight Family

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Other things may change us, but we start and end as a family.

Player Twilight Family

Afiliati Twilight Family



Robert Pattinson Romania

PREMONITIA 2s7i890PREMONITIA Cod

Top postatori

Corinutza (1686)
PREMONITIA I_vote_lcapPREMONITIA I_voting_barPREMONITIA I_vote_rcap 
Athenodore. (1244)
PREMONITIA I_vote_lcapPREMONITIA I_voting_barPREMONITIA I_vote_rcap 
Flory (875)
PREMONITIA I_vote_lcapPREMONITIA I_voting_barPREMONITIA I_vote_rcap 
jane4life (796)
PREMONITIA I_vote_lcapPREMONITIA I_voting_barPREMONITIA I_vote_rcap 
Sweet.Jelly (766)
PREMONITIA I_vote_lcapPREMONITIA I_voting_barPREMONITIA I_vote_rcap 
lil.nightmare. (691)
PREMONITIA I_vote_lcapPREMONITIA I_voting_barPREMONITIA I_vote_rcap 
chiquita (582)
PREMONITIA I_vote_lcapPREMONITIA I_voting_barPREMONITIA I_vote_rcap 
scumpik (541)
PREMONITIA I_vote_lcapPREMONITIA I_voting_barPREMONITIA I_vote_rcap 
Leah* (531)
PREMONITIA I_vote_lcapPREMONITIA I_voting_barPREMONITIA I_vote_rcap 
Rox (522)
PREMONITIA I_vote_lcapPREMONITIA I_voting_barPREMONITIA I_vote_rcap 

Ultimele subiecte

» Petrecere Zori de zi, duminica, 27 noiembrie
PREMONITIA EmptyJoi Noi 24, 2011 9:00 pm Scris de EdituraRAO

» Actori Twilight
PREMONITIA EmptyJoi Ian 20, 2011 11:44 pm Scris de Vizitator

» Fazan
PREMONITIA EmptySam Sept 25, 2010 10:21 am Scris de bluesky89

» Sa numaram...pana unde se poate :D
PREMONITIA EmptySam Sept 25, 2010 10:18 am Scris de bluesky89

» Favourite Movies
PREMONITIA EmptyVin Sept 10, 2010 4:47 am Scris de bluesky89

» Cartea preferata
PREMONITIA EmptyVin Sept 10, 2010 4:42 am Scris de bluesky89

» Hobby-urile noastre
PREMONITIA EmptyVin Sept 10, 2010 4:39 am Scris de bluesky89

» Funny Videos
PREMONITIA EmptyVin Sept 10, 2010 4:36 am Scris de bluesky89

» Bancuri / Perle
PREMONITIA EmptyVin Sept 10, 2010 4:33 am Scris de bluesky89


3 participanți

    PREMONITIA

    Leah*
    Leah*
    Moderator
    Moderator


    Numarul mesajelor : 531
    Data de inscriere : 26/06/2009
    Varsta : 33
    Localizare : pe luna

    PREMONITIA Empty PREMONITIA

    Mesaj Scris de Leah* Sam Aug 01, 2009 2:50 am

    ok .... m-am gandit sa pun si eu o proza aici .... o s-o pun in trei parti .... sper sa va placa WinkWink



    PREMONITIA


    Realitatea este doar un camp neutru cand care binele si raul, raiul si iadul se zbat pentru a castiga teren mai mult si pentru a exista in continuare.
    Dorm linistit in patul moale al patului meu, in care visul meu prinde viata de fiecare data. Simt cum tot ceea ce creez este undeva in univers un adevar ascuns pe care inca nu il pot atinge. Visez cursul lin al vietii mele simple de om de rand in cutia de cristal a Domnului din care nimeni nu poate iesii decat dupa ce si-a dat ultima suflare. Ma visez pe mine, o simpla persoana, un simplu baiat ce sta si se plimba usor pe o alee semii luminata intr-un parc pustiu la o ora tarzie in noapte. Vantul adie usor si singuratic printre frunzele copacilor ce se leagana tinandu-si de urat unul altuia.
    Continui sa ma plimb fara nicio retinere pe acea alee desii imi simt sangele cum ingheata in vene, iar respiratia mi se accelereaza cu fiecare pas pe care il fac. Nu dau importanta. Telul meu este sa ajung la celalalt capat al aleii si sa ies din parc. Destinatia inca nu o stiu , dar stiu ca ma asteapta acolo undeva.
    Merg cativa pasi apoi totul in jurul meu se intuneca lasandu-ma intr-o liniste inmormantala. Nici suierul vantului nu se mai aude sau fosnetul frunzelor. Nimic. Doar inima mea batand repede.
    In patura neagra doi ochi sticlori ma urmaresc cu atentie. Vreau sa ma misc dar parca sunt prins de podea. Privesc in jurul meu dar intunericul ma impiedica sa vad ceva. Ochii aceia sinistrii parca priveau prin mine facandu-ma sa ma cutremur.
    O lumina puternica ma lumina dandu-mi sansa sa vad de ce nu ma pot misca. Eram prins de picioare cu lanturi prinse in podea. Mainile deasemenea erau legate cu lanturi. "Unde ma aflam?" Era tot ce puteam gandii in acel moment.Priveam seriat in jur insa nu puteam gasii pe cineva pentru a afla un raspuns.
    Din cate observasem nu mai eram de mult in parc. Camera era vopsita in negru, iar pe pereti mii de inscriptii in limbi diferite ce imi dadeau fiori. Ma simteam ca si cum cineva m-ar urmarii cu privirea, dar nu vedeam pe nimeni in jur. incercam sa ma eliberez, dar fara succes. Ma simteam slabit. Am cazut in genuchi si maini incercand sa imi revin din acel soc. Ridicandu-mi inca odata privirea tot ce am mai putut vedea era o mantie rosie si o coasa ce venea direct spre mine.
    Athenodore.
    Athenodore.
    Graphic Vampire.
    Graphic Vampire.


    Numarul mesajelor : 1244
    Data de inscriere : 26/06/2009
    Varsta : 29
    Localizare : Pe undeva prin Bucureşti.

    PREMONITIA Empty Re: PREMONITIA

    Mesaj Scris de Athenodore. Sam Aug 01, 2009 7:10 am

    First!
    Ti-am zis ca o citesc. Deci, ma tin de promisiune.

    Realitatea este doar un camp neutru cand care binele si raul, raiul si iadul se zbat pentru a castiga teren mai mult si pentru a exista in continuare.
    Nu am inteles prea bine acolo unde am subliniat. In rest imi place cum ai spus, pentru ca e un mare adevar. [ ;] ]

    Dorm linistit in patul moale al patului meu, in care visul meu prinde viata de fiecare data.
    Aici cred ca ai vrut sa spui ceva, dar te-ai razgandit, si ai pus altfel. [ :-?? ]

    Simt cum tot ceea ce creez este undeva in univers un adevar ascuns pe care inca nu il pot atinge. Visez cursul lin al vietii mele simple de om de rand in cutia de cristal a Domnului din care nimeni nu poate iesii decat dupa ce si-a dat ultima suflare.
    Imi place la nebunie cum ai scris aici, pentru ca a fost profund.

    In patura neagra doi ochi sticlori ma urmaresc cu atentie. Vreau sa ma misc dar parca sunt prins de podea. Privesc in jurul meu dar intunericul ma impiedica sa vad ceva. Ochii aceia sinistrii parca priveau prin mine facandu-ma sa ma cutremur.
    Wow. ce descriere. Asta chiar mi-a placut la nebunie. [ *.* ]

    Ridicandu-mi inca odata privirea tot ce am mai putut vedea era o mantie rosie si o coasa ce venea direct spre mine.
    Okey, asta e un pic scary. Dar mie tot imi place. [ *.* ]

    Asa.
    M-ai facut curioasa acum.
    Vreau sa vad cine e chestia aia. adica ce creaturae. si sa mai aflu si ce i se intampla in continuare. Daca scapa sau nu.
    Eu te ubex si iti urez bafta la continure. care sper sa o pui repede. [ >^.^< ]
    Leah*
    Leah*
    Moderator
    Moderator


    Numarul mesajelor : 531
    Data de inscriere : 26/06/2009
    Varsta : 33
    Localizare : pe luna

    PREMONITIA Empty Re: PREMONITIA

    Mesaj Scris de Leah* Sam Aug 01, 2009 7:32 pm

    da ... ai avut dreptate la primele citate ... am uitat sa modific Razz se mai intampla ... aveam o idee dar am fost intrerupta si am pierdut-o si a trebuit sa scriu alta Razz
    o sa o modific imediat Wink
    cat despre continuare o s-o pun azi sau maine depinde cum e tata ca acum s-a instalat pe calcu meu si ma enerveaza
    Athenodore.
    Athenodore.
    Graphic Vampire.
    Graphic Vampire.


    Numarul mesajelor : 1244
    Data de inscriere : 26/06/2009
    Varsta : 29
    Localizare : Pe undeva prin Bucureşti.

    PREMONITIA Empty Re: PREMONITIA

    Mesaj Scris de Athenodore. Mier Aug 19, 2009 3:22 am

    Vreau next. Il astept de ceva timp, asa ca pune-l rapid Eu te ubex si inca astept nextul=))
    Kiss & Hugz>^.^<
    Leah*
    Leah*
    Moderator
    Moderator


    Numarul mesajelor : 531
    Data de inscriere : 26/06/2009
    Varsta : 33
    Localizare : pe luna

    PREMONITIA Empty Re: PREMONITIA

    Mesaj Scris de Leah* Mier Aug 19, 2009 3:53 am

    asa cum am zis .... uite si nextul ... asta e partea a doua ... o sa mai fie o parte ... adica ultima ... Razz


    In acel moment m-am trezit speriat privind in jur asigurandu-ma ca sunt in siguranta. Picurele de sudoare mi se prelingeau pe tot corpul. Totul paruse atat de real. Putea fi real? Putea insemna ceva? O avertizare? Sau pur si simplu un vis?
    Ceasul suna anuntand ora pranzului. Trebuia sa ajung la scoala in timp record. Ca de obicei intarziam si iar trebuia sa vina mama la scoala sa vorbeasca cu directorul din cauza absentelor. Dar eram baiat ce vroia sa fac, sa stau inchis la scoala ca toti tocilarii. Nu mersii. Eram rebel de mic si asa aveam sa raman. Am plecat in graba, nu aveam chef de mama si de predicile ei asa de dimineata. Avea sa imi faca capul calendar destul dupa ce o sa primeasca instiintarea.
    Nu am intrat la ore. Am bananait pe holurile liceului terorizand elevii mai mici. Directorul m-a prins si m-a dat afara din liceu interzicandu-mi sa ma mai intorc pana nu vine mama la scoala. Putea sa astepte mult si bine. Nici ca ma facuse mai fericit.
    Era deja seara, ceasul orasului batand de ora 20:00. O luasem pe scurtatura prin parc plimbandu-ma linistit savurand aceste momente de liniste pentru a reusii apoi sa tin piept uraganului de acasa. Imi doream sa mor si sa las in urma aceasta viata lipsita de sens pe care o aveam. Nu avea nici un rost, nu imi simtea nimeni lipsa. Era ca si cum nu as fi fost nascut de la bun inceput. Fusesem o greseala pentru parintii meu si nu o ascunsesera niciodata.
    Peisajul din fata mea imi parea cunoscut, ca un deja-vu. Nu imi mai puteam da seama de unde sau unde mai vazusem acest peisaj. Sunetul vantului printre frunzele atarnate pe crengile copacilor m-au facut sa imi amintesc visul sau mai bine zis cosmarul de aseara. Aceleasi intrebari imi rasunau in gand. Fusese doar un vis? Fusese un mesaj? O premonitie?
    Desi ma intrebam toate astea si imi aduceam aminte cum s-a sfarsit visul continuam sa inaintez. Ca si cum nu mai aveam control asupra picioarelor mele. Inima incepu sa imi bata nebuneste accelerandu-mi respiratia.
    Mergeam, mergeam pana m-am oprit brusc intr-un loc pustiu, lipsit de vreo posibila interventie din partea cuiva care dintr-un motiv anume s-ar plimba prin parc la ora aceea.
    Imi simteam inima mica ca un purice. Totul era ca in visul meu. Am privit cerul ce se innora prevestind o furtuna. Luna disparu de pe cer in spatele unei alte planete provocand o eclipsa de luna. Dintr-o data intunericul puse stapanire pe locul unde ma aflam. Ochii mi simteam de data asta grei, parca vroiau sa se inchida de tot, dar incercam sa rezist sa nu adorm.
    O pereche de ochi la fel ca cei din visul meu ma urmareau din intunericul funebru.
    - Ma bucur ca stii ce te asteapta, am auzit zicand o voce groasa. Mi-am simtit sangele inghetandu-mi in vene si inima parca oprindu-se pe moment.
    - Nu o sa doara de loc. Nu o sa simti nimic, continua sa vorbeasca vocea parca razand batjocoritor.
    Vroiam sa plec dar eram prins. Nu mai aveam scapare. Era capat de linie pentru mine. Asta era sfarsitul? Chiar asa de prost am fost incat mi-am vazut sfarsitul si nu am crezut ceea ce am vazut?
    Athenodore.
    Athenodore.
    Graphic Vampire.
    Graphic Vampire.


    Numarul mesajelor : 1244
    Data de inscriere : 26/06/2009
    Varsta : 29
    Localizare : Pe undeva prin Bucureşti.

    PREMONITIA Empty Re: PREMONITIA

    Mesaj Scris de Athenodore. Mier Aug 19, 2009 6:33 am

    First again [ :> ]

    Picurele de sudoare mi se prelingeau pe tot corpul.
    Aici nu era picaturile, nu picurele?

    Ceasul suna anuntand ora pranzului. Trebuia sa ajung la scoala in timp record.
    Asta mi s-a parut putin cam robotic. Incearca sa mai adaugi ceva...niste detalii, sau ceva de genu, ca sa mai prinda un strop de culoare.

    Dar eram baiat ce vroia sa fac, sa stau inchis la scoala ca toti tocilarii.
    Asta chiar mi-a placut. A fost funny [ =]] ] Apropo. Cred ca la sfarsit era semnul intrebari. [ :-?? ]

    Am plecat in graba, nu aveam chef de mama si de predicile ei asa de dimineata.
    Dupa virgula aceea, cred ca mergea sa spui neavand chef... sau sa pui inainte de ce ai spus deoarece -> deoarece nu aveam chef...

    Imi simteam inima mica ca un purice. Totul era ca in visul meu. Am privit cerul ce se innora prevestind o furtuna. Luna disparu de pe cer in spatele unei alte planete provocand o eclipsa de luna. Dintr-o data intunericul puse stapanire pe locul unde ma aflam.
    Waiii [ *.* ] Ador descrierea asta. E atat de detaliata, incat ma faci chiar sa-mi imaginez aceste imagini. Place [ *.* ]

    Chiar asa de prost am fost incat mi-am vazut sfarsitul si nu am crezut ceea ce am vazut?
    La intrebarea asta eu am ras [ =]] ] Mi s-a parut funny. [ :-?? ]

    Ahh! Unde te-ai orpit! [ T.T ]
    Chiar e interesant ce i s-a intamplat.
    Deci vreau rapid si ultima parte, ca a ajuns la partea aia buna [ :> ]
    Eu te ubex si iti urez bafta la continuare, care sper sa apara mai rapid. [ :-W ] Kiss & Hugz [>^.^<]
    Albinutzsa
    Albinutzsa
    Teen Vamp
    Teen Vamp


    Numarul mesajelor : 292
    Data de inscriere : 14/07/2009
    Varsta : 32
    Localizare : Tulcea

    PREMONITIA Empty Re: PREMONITIA

    Mesaj Scris de Albinutzsa Mier Aug 19, 2009 10:17 pm

    Frumos Smile
    Next ;x
    Leah*
    Leah*
    Moderator
    Moderator


    Numarul mesajelor : 531
    Data de inscriere : 26/06/2009
    Varsta : 33
    Localizare : pe luna

    PREMONITIA Empty Re: PREMONITIA

    Mesaj Scris de Leah* Joi Aug 20, 2009 6:45 pm

    mersi Athe si Albinutzsa pentru comm chiar daca Alinutzsa nu prea ai zis ce ti-a placut sau ce a fost frumos ... ai putea sa mai adaugi ceva la comment pentru ca e prea scurt ... poti spune ce vrei in el dar sa il mai umplii:P
    pai continuarea o s-o aveti acum Wink ca sa scap de ea =)))

    - Lasa-ma! Lasa-ma sa plec! incercam sa zic printre dintii inclestati din cauza nervilor si a fricii ce pusera stapanire pe mine.
    - Prea tarziu. Ti-a sunat ceasul, am auzit vocea de mai aproape de data asta. Un vant puternic m-a doborat la pamanat in genuchi si in maini. Nu mi-am ridicat capul stiind ca urma sa mor. Nu vroiam sa vad asta.
    - Intalneste-ti sfarsitul. Intampinal cu demnitate.
    Ultimele cuvinte ma facura sa ridic capul sa-l privesc pe calaul meu ce avea sa imi puna capat zilelor de chin. Ce avea sa imi curme suferinta de o viata.
    Am vazut mantia aceea rosie si secura ce se apropiau de mine cu pasi grabiti.
    Un zgomot puternic m-a facut sa tresar si m-am trezit pe o banca din parc. Ce naiba se intamplase? Iar am visat? Ma uitam confuz de jur imprejurul meu. Eram singur in parc. Nici urma de ceva dubios. Imi puteam misca mainile liber, ma puteam misca. Eram liber.
    - Ai scapat de data asta. Nu mai ignora visele, zise din nou acea voce groasa. Am facut o pirueta uitandu-ma in peste tot dar tot nu puteam vedea pe cineva.
    - Nu ai sa ma gasesti niciodata. Nu mai te obosii degeaba. Pastrazati puterile pentru data viitoare in care nu vei mai avea asa mare noroc, parca maraia in timp ce spunea ultimele cuvinte.
    Nu am zis nimic. Am plecat din parc si am mers direct acasa. Am intrat ca un fulger in camera mea. Parca eram speriat de bombe. Mama a incercat sa ma faca sa imi revin dar fara succes. Inebunisem. Auzeam doar acea voce in capul meu. Aveam vise in fiecare noapte in care visam cum o persoana isi gasea sfarsitul si nu puteam face nimic.
    Speriata mama a chemat preotul sa ma salveze crezand ca sunt posedat. Tot degeaba. Toate visele mele deveneau realitate. Le vedeam fetele speriate si le auzeam tipetele dupa ajutor in capul meu, eu stand si privindu-i cum sfarsesc in acel intuneric blestemat. Ultimul gest al mamei a fost cel final. Cu regret m-a internat la spitalul de nebuni unde am stat inchis pana cand mi-am pus capat zilelor din cauza vinovatiei ce o simteam pe umeri. Nu mai puteam suporta atatea crime in mintea mea.
    Poate va intrebati cum de v-am povestit toate astea. La fel ca si visele mele,. doar ca pe acesta l-am luat in considerare si m-am gandit sa va povestesc pentru a va impartasii un lucru si a va face sa intelegeti ce am patit eu. VISELE DEVIN REALITATE.

    Continut sponsorizat


    PREMONITIA Empty Re: PREMONITIA

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun Apr 29, 2024 8:47 am